ثبت برند در ترکیه

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

یکی از تاثیرگذارترین کشورها در تجارت جهانی ، ترکیه است. این کشور با قرار گرفتن در یکی از حساس ترین مناطق جهان، دارای موقعیت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی بوده و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به شمار می آید.
در واقع شرکتهایی که در این مناطق فعالیت تولیدی دارند از مالیات بر درآمد حاصل از صادرات و محصولات تولیدی خود معافند. مجوز فعالیت برای شرکت های مقیم در مناطق آزاد برای شرکتهایی که فعالیت تولیدی ندارند 10 ساله و برای آنهایی که فعالیت تولیدی دارند 15 ساله است. هر گونه تجارت بین شرکتهای مقیم در این مناطق تابع مقررا ت تجارت بین الملل است.
بنا به دلایلی که ذکر شد، ثبت برند در ترکیه با استقبال رو به رشدی مواجه شده است. ثبت برند باعث جلوگیری از سواستفاده ی متقلبان می شود و از عرضه ی کالاهای مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده ای مشابه علامت تجاری دیگری هستند جلوگیری به عمل می آورد.
مضاف بر این ، ثبت برند به مصرف کنندگان نیز امکان انتخاب می دهد، بدین صورت که ثبت برند تضمین می کند مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند .مشتری به محض ملاحظه ی علامت می داند که این محصول متعلق به کارخانه یا تجارتخانه ای است که مورد اعتماد او می باشد و بدین ترتیب،با ثبت برند شرایط مناسبی برای مصرف کنندگان به وجود می آید .
ثبت بین المللی علائم تجاری ( سیستم مادرید ) ، مستلزم تسلیم تقاضانامه ثبت علامت، خطاب به اداره ثبت علایم تجاری با درج اسامی کشورهای مورد نظر می باشد.در مواردی که تقاضانامه ثبت یک علامت به اداره یک طرف متعاهد تسلیم می شود یا علامتی در دفتر ثبت اداره یک طرف متعاهد ثبت می شود، شخصی که تقاضانامه ( تقاضانامه اصلی ) به نام اوست، می تواند با رعایت مقررات پروتکل مربوط به موافقتنامه مادرید ، از طریق ثبت آن علامت در دفتر ثبت دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی ، حمایت از علامت خود را در قلمرو طرف های متعاهد تضمین کند. مشروط بر اینکه :
( یک ) در مواردی که تقاضانامه اصلی به اداره یک کشور متعاهد تسلیم شده یا اداره مزبور، ثبت مبدا را انجام داده است ، شخصی که تقاضانامه یا ثبت به نام اوست تبعه یا مقیم آن کشور متعاهد یا دارای مقر واقعی و موثر صنعتی یا تجاری در آن جا باشد،
( دو ) در مواردی که تقاضانامه اصلی به اداره یک سازمان متعاهد تسلیم شده یا اداره مزبور، ثبت مبدا را انجام داده است، شخصی که تقاضانامه یا ثبت به نام اوست تبعه یک کشور عضو آن سازمان متعاهد باشد یا در قلمرو آن سازمان متعاهد مقیم بوده یا دارای مقر واقعی و موثر صنعتی یا تجاری در آن جا باشد.
تقاضانامه ثبت بین المللی، از طریق اداره ای که تقاضانامه اصلی به آن تسلیم شده یا اداره مزبور، ثبت اصلی را انجام داده است بر حسب مورد، به دفتر بین المللی تسلیم خواهد شد.

  • لیست اسامی کشورهای عضو سیستم مادرید  عبارت است از :

ایران، ترکیه ، چین ، ژاپن، کوبا ، قبرس ، آلمان ، دانمارک ، آنتیگوا و بارباردو ، آلبانی ، ارمنستان، بن ایر ،  اتریش، استرالیا ، آذربایجان ، بوسنی و هرزه گوین ، بلژیک ، بلغارستان ، بحرین ، بوتان ، بوتسوان ، بنلوکس ، بلاروس ، سوئیس ، چک ، الجزیره ، استونی ، مصر ، اتحادیه اروپا ، اسپانیا ، فنلاند ، فرانسه ، انگلستان ، گرجستان ، غنا ، یونان ، کرواسی ، مجارستان ، ایسلند ، ایرلند ، ایتالیا، کنیا ، قرقیزستان ، کره شمالی ، کره جنوبی ، قزاقستان ، لیختن اشتاین ،  لیبریا ، لسوتو ، لتونی ، لیتونی ، موروگو ، موناکو ، مولداوی ، مونته نگرو ، ماداگاسکار ، مقدونیه ، مغولستان ، موزانبیک ، نامبیا ، نروژ ، عمان ، هلند ، لهستان ، پرتغال ، رومانی ، روسیه ، سودان ، سوئد ، سنگاپور،اسلوونی، اسلوواکی ، سبیرالئون، سان مارینو ، سوریه ، تاجیکستان ، ترکمستان ، اوکراین ، آمریکا ، ازبکستان ، ویتنام ، زامبیا ، کوراکائو ، سینت مارتین ، سوازیلند ، سائوتومه و پرنسیپ

  • مدارک لازم برای ثبت برند در ترکیه

الف) شخصیت حقیقی :
- کپی پاسپورت به همراه ترجمه آن
- کپی برند ثبت شده در ایران در صورت وجود
ب) شخصیت حقوقی
- کپی برند ثبت شده در ایران در صورت وجود
- کپی پاسپورت مدیر عامل
- آگهی آخرین تغییرات
- آگهی تاسیس
- روزنامه ترجمه شده
کلیه امور ثبتی و اداری خود را به ما بسپارید.
ثبت شرکت فکر برتر ، افتخار دارد با بهره گیری از توان بالای کادر توانمند خود ، در  سریع ترین زمان ممکن اقدامات حقوقی و ثبتی لازم را جهت ثبت برند شما عزیزان  به عمل آورد.

تماس با ما

تهران ، میدان ونک ، خیابان خدامی ، خیابان آفتاب ، نبش کوچه هشتم ، پلاک 34
تلفن: 42143-021
021-42017
021-42037000

طراحی سایت توسط دارکوب