استرالیا به عنوان ششمین کشور پهناور دنیا دارای آب و هوای بسیار متنوع و منابع زیر زمینی بسیاری است. بنا بر همین توانمندی ها این کشور در زمینه صادرات محصولات دامپروری و کشاورزی در دنیا پیشرو می باشد.
این کشور دارای سیستم اقتصادی آزاد است و درآمد سالیانه آن از بسیاری کشورهای موفق دنیا مانند انگلستان، فرانسه و آلمان بیشتر است.
همچنین سطح وسیعی از ثروت و درآمد این کشور از معادن زیر زمینی آن مانند؛ زغال سنگ سیاه و قهوه ای، آهن، نیکل، مس، ماسه معدنی، منگنز، اورانیوم، الماس، روی، طلا و نقره می باشد و باعث شده است تا کشور استرالیا به یکی از مهمترین تامین کنندگان مواد خام در دنیا تبدیل گردد.
تمامی این موارد و بسیاری مزایای دیگر باعث شده است تا کشور استرالیا به یکی از مجهزترین و پر امکانات ترین کشورهای دنیا تبدیل گردد و به همین علت است که توجه سرمایه گذاران بسیاری را از سراسر دنیا به خود معطوف نموده است. مهمترین گام در جهت حضور در عرصه اقتصادی این کشور ثبت قانونی شرکت می باشد.

قصد داریم در این مطلب هزینه های قانونی ثبت شرکت در استرالیا را بررسی نماییم.
نخستین شرطی که جهت ثبت شرکت در استرالیا برای سرمایه گذاران خارجی حائز اهیمت است داشتن یک کسب و کار در کشور مبداء می باشد. در واقع شما با ثبت شرکت در این کشور می توانید کسب و کار خود را در سطح بین المللی گسترش دهید. به همین منظور متقاضیان می بایست مدارکی را مبنی بر موفقیت و چگونگی کسب وکار خود در کشور مبداء ارائه نمایند. مدارکی مانند؛ صورتحساب مالی اخرین فعالیت شرکت، پروانه کسب، پروانه تاسیس، مدارک تغییرات شرکت ها و طرح های توجیهی اقتصادی و...

البته توجه داشته باشید از طریق توجیه یک کسب و کار و ایده موفق با یک سود دهی نسبی می توان موافقت دولت این کشور را جهت راه اندازی کسب و کار کسب نمود.

اداره مربوط به ثبت شرکت در کشور استرالیا، اداره ثبت شرکت ها و اوراق بهادار و سرمایه گذاری (ASIC) می باشد. جهت ثبت شرکت در استرالیا توجه داشته باشید تا قالب مناسبی را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید چراکه انتخاب صحیح نوع شرکت در استرالیا می تواند در کاهش هزینه های مالیاتی و تعهدات قانونی شما بسیار سودمند باشد.

هزینه ثبت شرکت در استرالیا با توجه به عوامل بسیاری می تواند متفاوت باشد، بطور مثال :

-یکی از شروط مالی برای ثبت شرکت در کشور استرالیا این است که متقاضیان باید در ۴ سال اخیر ثابت کنند بیزینسشان در کشور مبداء مبلغ ۴۰۰ دلار استرالیا ارزش داشته است.
-دارندگان تجارت و یا مدیرانی که مالک حداقل 10 درصد تجارت هستند می بایست مدارک مبنی بر گردش مالی حدود 300000 دلار استرالیا در سال را ارائه نمایند.
-همچنین در صورتی که می خواهید در کشور استرالیا شرکتی را برای دو سال به ثبت برسانید می بایست سرمایه ایی در حدود 250000 دلار استرالیا تامین نمایید همچنین سن متقاضیان نیز می بایست کمتر از 55 سال باشد.
-جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری نیز می بایست سرمایه گذار مبلغ 750000 دلار را در بانک های استرالیا سپرده گذاری نمایید و سرمایه نیز در حدود 1.2 میلیون دلار استرالیا باشد. البته توجه داشته باشید که در دوران سرمایه گذاری بانک سود سپرده شما را پرداخت خواهد نمود و اصل پول نیز بعد از چهار سال برگشت داده می شود.
-توجه داشته باشید که پروسه ثبت شرکت در کشور استرالیا ممکن است در حدود یک سال زمان ببرد و متقاضیان می بایست طبق قوانین، ۲ نفر را به صورت دائم استخدام نمایید و بیمه و مالیات این افراد باید در سال محاسبه شود. همچنین حداقل در سال اول باید گردش حساب موجود در این کشور ۳۰۰ هزار دلار استرالیا برسد.

تماس با ما

تهران ، میدان ونک ، خیابان خدامی ، خیابان آفتاب ، نبش کوچه هشتم ، پلاک 34
تلفن: 42143-021
021-42017
021-42037000

طراحی سایت توسط دارکوب