"ثبت شرکت فکر برتر، یکی از بزرگ ترین مرکز تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند"

 • مقدمه

گسترش علم بازاریابی در عمل ، سبب شده تا محصولات و خدمات بسیار متنوعی مصرف کنندگان را احاطه سازند و باعث ایجاد ابهام و دشوار شدن فرآیند تصمیم خرید گردند.در این رابطه، ایجاد یک نام تجاری، یکی از اثربخش ترین راه ها برای به وجود آمدن یک ذهنیت منسجم در مخاطبان به شمار خواهد آمد.
در لغت نامه بازاریابی بیان شده که نام تجاری عبارت است از نامی منحصر به فرد برای یک محصول همراه با شخصیت و هویتی که توسط تولید کننده به محصول داده می شود. بنابراین نام تجاری یک سیستم زنده است که از سه قطب اصلی ( محصول و خدمت ، نام و مفهوم ) تشکیل شده است.

- راهنمای ثبت برند در کرج

- مراحل ثبت برند

در ایجاد نام و نشان تجاری باید از استراتژیهای راهبردی استفاده نمود، یکی از مهم ترین این استراتژی ها، ثبت برند است. حق انحصاری استفاده از علامت تجاری برای مدت 10 سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت علامت تجاری به وجود می آید که این مدت برای دفعه های متعدد قابل تمدید است. ثبت برند تضمین می کند که مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند و شرکت ها را نیز تشویق می کند تا در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
حال با توجه به اهمیت ثبت برند  به دنبال آن این سوال اساسی پیش می آید که برای ثبت یک برند چه اقداماتی لازم و ضروری است؟ مدارک ثبت برند کدامند؟ در ادامه ، ضمن پرداختن به مدارک مورد نیاز برای ثبت برند، به اقدامات لازم برای ثبت می پردازیم.

 • مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری در تهران :

الف-  شخص حقیقی:
1) کپی شناسنامه
2) کارت ملی
3) کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
4) کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
ب- شخص حقوقی:
1) کپی شناسنامه
2) کپی کارت ملی
3) کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
4) کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
5) کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
نکته: در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

 • مراحل ثبت برند در تهران

جهت ثبت برند، ابتدا به سامانه مالکیت صنعتی قسمت ثبت علائم تجاری مراجعه نمایید.مراحل ثبت نام در سامانه به قرار ذیل است:
_ورود اطلاعات شخص حقوقی و یا حقیقی شرکت ( پس از ورود اطلاعات متقاضی، در قسمت انتخاب کالا بر حسب مجوزهای موجود ، در صورت مطلع بودن از شماره طبقه کالای درخواستی عنوان " شماره کالای درخواستی را می دانم " را انتخاب کرده و در غیر این صورت گزینه دوم را انتخاب نمایید و نام محصول را وارد کرده تا طبقه مورد نظر مشخص شود).
_بارگذاری مدارک ذکر شده برای ثبت علامت تجاری
_ بازبینی اطلاعات و تایید اطلاعات
_واریز هزینه اولیه ثبت از طریق اینترنتی و دریافت شماره اظهارنامه و رمز مورد نظر از طریق پیامک
_امضای نسخه ی تایید شده
_ارسال نسخه به انضمام مدارک مورد نیاز به آدرس مرکز
پس از تکمیل فرم مربوطه توسط متقاضی  در سامانه، اداره ی مالکیت صنعتی  ،اظهارنامه را از لحاظ انطباق با شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی می کند و در صورتی که علامت را قابل ثبت بداند ، اجازه ی انتشار آگهی مربوط به آن را صادر می کند و چنانچه در مدارک ارسالی و یا تنظیم محتوای اظهارنامه نقصی وجود داشته باشد ابلاغیه ی رفع نقص می فرستد و اگر در عنوان و یا تصویر علامت ،الزامات قانونی رعایت نشده باشد یا اینکه پس از بررسی مشابه و یا عین علامت درخواستی برای کالاهای مورد نظر شما، قبلاً به نام شخص دیگری ثبت شده باشد ابلاغیه ی رد اظهارنامه صادر می شود .حالت دیگر نیز  ممکن است زمانی پیش آید که بخشی از کالاها و یا خدمات  قابل ثبت نباشد که در این صورت ابلاغیه ی رد بخشی از موارد خواسته شده در اظهارنامه را خواهد فرستاد.
نشانی اداره ثبت علائم تجاری :تهران، میدان امام خمینی ، خیابان فیاض بخش، جنب ساختمان شماره یک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، ساختمان قدیم بانک ملت.کد پستی 1114678513

 • ثبت برند در تهران توسط تیم مجرب فکر برتر

به استحضار خوانندگان محترم می رساند،،موسسه حقوقی فکر برتر، با بیش ازدو دهه تجربه ی موفق و با بهره گیری از حقوقدانان متخصص و وکلای برجسته ی دادگستری ،به صورت فوق حرفه ای خدمات خود را در زمینه های ثبت علائم تجاری،ثبت اختراع و طرح صنعتی، ،ثبت تغییرات برند در جهت رفع نیازهای ثبتی و حقوقی افراد حقیقی و حقوقی ارائه می دهد.

 • اخذ مشاوره حقوقی  از کارشناسان مجرب فکر برتر در زمینه ی برند سازی
 • مشاوره در انتخاب نام مناسب
 • استعلام نام برند قبل از ثبت
 •  کیفیت و سرعت در ارائه ی خدمات
 •   بهره گیری از تکنیک های ثبتی نوین
 • تولید نرم افزار حفظ امنیت اطلاعات مشتریان
 • ارائه ی خدمات با کم ترین هزینه
 • شفاف سازی کامل هزینه ها قبل از ارائه ی خدمات

از جمله نکات قابل توجه در کارنامه درخشان این مرکز می باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به یکی از طرق ذیل ارتباط برقرار فرمایید:

 • شماره تماس:42143-021
 • سامانه ی پیامکی: 100042143
 • تماس با متخصصین فکر برتر از طریق شماره های مندرج در سامانه
 • سامانه ی تخصصی ثبت شرکت فکر برتر http://companyregister.ir
 • پست الکترونیکی به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر مرکزی:خیابان ولیعصر،تقاطع نیایش،بلوار اسفندیار،پلاک 90

تماس با ما

تهران ، میدان ونک ، خیابان خدامی ، خیابان آفتاب ، نبش کوچه هشتم ، پلاک 34
تلفن: 42143-021
ایمیل:info@companyregister.ir
021-42017
021-42037000

طراحی سایت توسط دارکوب