هزینه ثبت برند در اصفهان

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

امروزه جهت فروش و صادرات هر نوع کالا و خدمات به برند تجاری نیاز داریم. برند یا علامت تجاری محصولات و خدمات ، وسیله یا ابزار با ارزشی است که کالا یا خدمات موضوع علامت را از تولیدات یا خدمات مشابه آن ها متمایز می سازد و در عین گسترش رقابت مشروع از رقابت مکارانه و غیرمشروع رقیبان تولید ، جلوگیری به عمل می آورد.
وجود علامت تجاری ، نقش فراوانی در ایجاد اطمینان برای مصرف کنندگان دارد. یعنی مصرف کنندگان با توجه به علامت ، می توانند به راحتی تفاوت کالاها و کیفیت محصولات و خدمات را تشخیص دهند و در بین تعدد تولیدات یا خدمات عرضه شده، انتخاب معقول و منطقی داشته باشند.

با توجه به اهمیت برند، امروزه تجار حساسیت زیادی نسبت به ثبت آن نشان می دهند . حمایت قانونی و جدی از علامت تجاری ، در پرتو ثبت ، باعث می شود که صاحبان مارک ها و تولیدکنندگان ، امیدوار به توسعه صلح آمیز فعالیت اقتصادی خود شده، مطمئن گردند که سرمایه گذاری تولیدی به سوددهی خواهد رسید و بدون هیچ نگرانی و ترس از دست دادن سرمایه یا عدم تحصیل درآمد لازم ، به فعالیت های اقتصادی خود ادامه دهند.
متقاضیان محترمی که قصد دارند برای ثبت برند در اصفهان اقدام کنند ، می بایست از طریق سامانه اداره مالکیت معنوی، اظهارنامه ثبت را تکمیل نموده و هزینه ثبت را که در سامانه مشخص شده از طریق الکترونیکی واریز نمایند. در این مقاله سعی نموده ایم، توضیحات کامل و جامعی در این رابطه ارائه نماییم.
• هزینه ثبت اظهارنامه :
هزینه ثبت اظهارنامه طبق جدول شماره 3 ضمیمه یک آئین نامه اجرایی ایران به ازاء یک طبقه برای شخص حقیقی 000/ 200 ریال و شخص حقوقی 000/400 ریال تعیین شده که باید به حساب اداره کل ثبت مالکیت صنعتی پرداخت و رسید آن ضمیمه اظهارنامه، تسلیم اداره مرجع ثبت گردد.
متقاضیان خارجی که در اجرای مقررات کنوانسیون پاریس، تقاضای خود را مستقیماَ تسلیم مرجع ثبت ( اداره ثبت علائم اداره مالکیت صنعتی ) می نمایند، می بایست معادل ارزی مبلغ ریالی تعیین شده در جدول هزینه ها را مطابق نرخ رسمی بپردازند.

هزینه انتشار آگهی اظهارنامه 

مرجع ثبت ( اداره مالکیت صنعتی ) ، پس از پذیرش اظهارنامه ثبت علامت، مراتب پذیرش اظهارنامه را به متقاضی ابلاغ و آگهی مربوط را به هزینه متقاضی جهت اطلاع عموم منتشر می نماید. آگهی مزبور باید شامل موارد ذیل باشد :
یک – تاریخ و شماره اظهارنامه
دو- در صورت ادعای حق تقدم ، تاریخ و شماره اظهارنامه و کشوری که درخواست ثبت اولیه در آن جا صورت گرفته است.

hazine sabt brand dar esfahan ra az ma beporsid
سه – نمونه علامت
چهار- اجزاء علامت با ذکر رنگ ، در صورتی که رنگ به عنوان صفت مشخصه و یا ویژگی علامت باشد.
پنج- فهرست کالاها و خدماتی که علامت برای تشخیص آن ها مورد استفاده قرار می گیرد ، با اشاره به طبقه یا طبقات مربوط، طبق طبقه بندی بین المللی فوق را پرداخت نکند ، اظهارنامه او کان لم یکن تلقی خواهد شد.
شش- نام و نشانی متقاضی
هفت – نام و نشانی نماینده قانونی، در صورتی که اظهارنامه توسط نماینده تسلیم شده باشد.
در صورتی که متقاضی ظرف 30 روز پس از دریافت ابلاغ، هزینه انتشار آگهی فوق را پرداخت نکند ، اظهارنامه او کان لم یکن تلقی خواهد شد.
طبق ماده 55 ق. ث. ا. ط. ع، کلیه آگهی ها را اداره مالکیت صنعتی در روزنامه رسمی کشور منتشر خواهد کرد.
هزینه آگهی در قانون ثبت علائم و آیین نامه مربوط مشخص نشده است و بر اساس تعرفه روزنامه رسمی کشور باید پرداخت شود. این هزینه ، با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن تعیین خواهد شد.
حائز اهمیت است ، تاخیر در پرداخت هزینه آگهی روزنامه رسمی نوبت اول باعث می شود که درخواست ثبت برند رد شود . هزینه بعدی ثبت برند در اصفهان شامل روزنامه رسمی دوم برند می باشد که پس از یک ماه بعد از تایید آگهی نوبت دوم صورت می گیرد.

 هزینه اعتراض به اظهارنامه

طبق ماده 37 ق. ث. ا. ط. ع و ماده 124 آیین نامه اجرایی قانون مزبور ، هر ذینفع می تواند ظرف مهلت 30 روز از تاریخ انتشار آگهی، اعتراض خود را در دو نسخه تنظیم و به مرجع ثبت تسلیم کند.
اعتراض نامه معترض، ثبت می شود و نسخه دوم آن با قید تاریخ و شماره وصول، به معترض مسترد خواهد شد.
اعتراض نامه باید همراه با دلایل و مدارک استنادی و رسید پرداخت هزینه رسیدگی به اعتراض باشد. طبق جدول شماره 3 ضمیمه یک آیین نامه اجرایی، هزینه اعتراض شخص حقیقی نسبت به تقاضای ثبت علامت 000/500/ 1 ریال و اعتراض شخص حقوقی 000/000/3 ریال است.
هم چنین می توانید مقاله مشابه را بخوانید  :
- ثبت برند در اصفهان
از انتخابتان متشکریم.
خوانندگان عزیز ، می توانند سوالات خود را از طرق ذیل با ما در میان بگذارند :
• شماره تماس:42143-021
• سامانه ی پیامکی: 100042143
• تماس با مشاوران ارشد از طریق شماره های مندرج در سامانه

تماس با ما

تهران ، میدان ونک ، خیابان خدامی ، خیابان آفتاب ، نبش کوچه هشتم ، پلاک 34
تلفن: 42143-021
021-42017
021-42037000

طراحی سایت توسط دارکوب