امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

امروزه تجارت جهانی به وسیله شرکت های تجاری انجام می پذیرد. این شرکت ها به عنوان بخش مهمی از اقتصاد، از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و در سراسر جهان توسعه یافته است.
در کشور ما نیز در طی یک قرن اخیر شرکت های زیادی تاسیس و به ثبت رسیده اند به طوری که از سال 78 تا سال 87 شرکت های ایرانی در فاصله تقریباَ 10 سال، 2 و نیم برابر شده اند.
در حال حاضر ایران دارای بیشترین تعداد شرکت های ثبت شده در میان کشورهای آسیایی است، تا حدی که تعداد شرکت های ثبت شده از یک میلیون و 300 هزار واحد عبور کرده که نیمی از این شرکت ها ، مربوط به کلان شهرهایی نظیر تهران و مشهد است.

برای اطمینان از اعتبار و صحت این مهم که آیا شرکت مورد نظر در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده یا خیر می توان از شرکت مزبور استعلام گرفت. همان طور که می دانیم، تمامی شرکت های هفت گانه تجاری پس از طی مراحل ثبت ، برای متقاضیان قابل استعلام می باشند.

متقاضیان محترم، برای استعلام شرکت های ثبت شده در مشهد می توانند به طرق ذیل اقدام نمایند 

۱- سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور به نشانی http://ilenc.ir که منبعی قابل اطمینان برای استعلام همه سازمان های دولتی و خصوصی می باشد.
اطلاعات و مشخصات مربوط به شرکت ها و موسسات غیرتجاری در این سامانه قابل روئت است. برای این منظور می بایست یکی از مشخصات ( شماره ملی ، شماره ثبت ، نام شخصیت ) وارد گردد. هنگامی که یکی از آن ها وارد شد، در صورت صحیح بودن ، دو اطلاعات دیگر نمایانگر می شود.
لازم به ذکر است، این سامانه مدام در حال بروزرسانی است تا شرکت های تازه تاسیس وارد سامانه گردد.
۲- سامانه روزنامه رسمی کشور
پرینت روزنامه رسمی ثبت شرکت را می توان از طریق این سامانه با وارد نمودن حداقل یکی از اطلاعاتی که مورد نیاز است ( شماره ثبت شرکت یا نام شرکت یا شناسه ملی شرکت ) جستجو کرد.
اضافه می گردد ، متقاضیان عزیز جهت جستجوی تمامی آگهی های قانونی سال 1382 تا 1391 می توانند به پورتال http:// rrk.ir ( قسمت آگهی های قانونی) مراجعه نمایند.
۳- مراجعه به سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir
شایان ذکر است، با توجه به الکترونیکی شدن کلیه مراحل ثبت تاسیس و تغییرات شرکت ها، متقاضیان می توانند بدون مراجعه به واحد ثبت شرکت ها ، کلیه اطلاعات برای تنظیم درخواست ها و مدارک و موارد لازم بخشنامه های ثبت شرکت را از طریق پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت به آدرس http://sherkat.ssaa.ir پیگیری کنند.

پس از استعلام ثبت شرکت ها، اطلاعات ذیل به دست می آید 

- ثبت کننده شخصیت حقوقی
- شناسه ملی شخصیت حقوقی
- تاریخ تاسیس شخصیت حقوقی
- تاریخ آخرین بروزرسانی ( تاریخ ثبت آخرین تغییرات شرکت )
- نام کامل شخصیت حقوقی
- نوع شخصیت حقوقی
- شماره ثبت شخصیت حقوقی
- اداره کل ثبت کننده
- واحد ثبتی ثبت کننده
- کدپستی شخصیت حقوقی
- محل اقامت قانونی
- وضعیت شخصیت حقوقی
چنانچه از طرق ذکر شده اطلاعات شرکت مورد نظر یافت نگردید ، بدین معنی است که این مجموعه به عنوان شرکت و به صورت قانونی ثبت نشده است.
در صورت نیاز به هرگونه مشاوره تخصصی با ما تماس حاصل فرمایید.
مفتخریم که راهنمای شما در امور حقوقیتان باشیم .

تماس با ما

تهران ، میدان ونک ، خیابان خدامی ، خیابان آفتاب ، نبش کوچه هشتم ، پلاک 34
تلفن: 42143-021
ایمیل:info@companyregister.ir
021-42017
021-42037000