ثبت بازی های رایانه ای

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

بازی های رایانه ای در دنیای امروز دارای مخاطبین بسیاری از تمامی گروههای سنی هستند و با توجه به این دلیل است که طراحی، ساخت و ثبت بازی های رایانه ای این روزها طرفداران بسیاری دارد اگر مایل هستید تا با چگونگی ثبت بازی های رایانه ای و قوانین آن در کشورمان آشنا شوید، در مطالعه این مطلب با ما همراه باشید.

بازی رایانه ای در واقع نوعی سرگرمی تعاملی هستند که توسط دستگاه های الکترونیکی مجهز به پردازشگر یا میکرو کنترل کار می کنند. لازم است نظارت دقیقی بر بازی های رایانه ای در هر کشوری وجود داشنه باشد، چراکه این پدیده تاثیرات مثبت یا منفی بسیاری بر ذهن افراد جامعه خصوصا جوانان و کودکان دارد، به همین دلیل در کشور عزیزمان ایران نیز قوانین و ملاحظاتی برای تولید کنندگان این بازی ها وجود دارد تا بتوانند محصولاتی مطابق با سلیقه، فرهنگ، مذهب و عرف اجتماعی به بازار ارائه نمایند که در عین حال از جذابیت لازم نیز برخوردار باشد.

بنا بر همین عوامل و اهمیت فرهنگی این موضوع فرمان تاسیس بنیاد در سال 31/3/1385 توسط شخص مقام معظم رهبری صادر گردید تا در این بازی ها در بستری مناسب و مطابق با فرهنگ و مذهب کشورمان تولید و عرضه گردد.

در حال حاضر جهت دستیابی به این منظور مرکزی تحت عنوان بنیاد ملی بازی های رایانه ای تحت نظارت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه فعالیت می نماید. توجه داشته باشید که تمامی افرادی که مایل به فعالیت در این زمینه و انتشار بازی های رایانه ای هستند می بایست نسبت به دریافت مجوز (پروانه انتشار بازی رایانه ای) از مراجع ذی صلاح اقدام نمایند. چنانجه در ماده یک قوانین مربوطه نیز اشاره شده است، نشر بازی های رایانه و موبایل خارجی و بازی‌های رایانه‌ای ایرانی با دریافت پروانه انتشار بازی رایانه ای از بنیاد مجاز است. در ادامه این مطلب مراحل و شرایط صدور این مجوز را برای اشخاص حقوقی بررسی خواهیم نمود:
تکمیل فرم درخواست صدور مجوز عرضه بازی های رایانه ای برای اشخاص حقیقی در سامانه

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست مجوز نشر بازی رایانه ای در سامانه فوق عبارتند از:

  • بارگذاری کارت ملی مدیرعامل
  • بارگذاری عکس ۳*۴ جدید مدیرعامل
  • بارگذاری گواهی پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم یا ارائه برگ معافیت موقت با اعتبار حداقل یک سال مربوط به مدیران
  • بارگذاری ارسال گواهی عدم سوء پیشینه کیفری مدیرعامل
  • بارگذاری اساسنامه آگهی تاسیس و حسب مورد آخرین تغییرات مدیریتی مندرج در روزنامه رسمی منطبق با شرایط مقرر در ماده ۹ ضوابط
  • تایید تعهدات لازم

پس از تهیه این مدارک و طی مراحل ثبت نام در سامانه در صورت تکمیل بودن مدارک مجوز یکساله برای فعالیت مجموعه صادر خواهد شد و در صورت وجود نقص در پرونده، نواقص به اطلاع متقاضی خواهد رسید تا در صورت امکان آن را رفع نماید.

تبصره ۱: علاوه بر شرایط فوق دریافت مجوز نشر بازی رایانه ای بر بستر شبکه منوط به احراز انعقاد حداقل یک قرارداد با ناشر بین المللی در زمینه انتشار بازی رایانه ای از سوی متقاضی برای بنیاد است.
برای متقاضیان مجوز نشر بر بستر شبکه که قراردادی با یک ناشر بین المللی ندارند، صرفاً یک موافقتنامه سه ماهه برای تمهید شرایط انعقاد قرارداد مذکور از طرف بنیاد صادر خواهد شد. چنانچه قبل از انقضای مدت آن قرارداد مورد نظر را ارائه نکرده‌اند، مجوز نشر بر بستر شبکه نیز برای متقاضی صادر نمی‌شود.

تبصره ۲: هرگونه تغییر یا فوت و حجر مدیران و صاحبان امضا، تغییر نشانی محل فعالیت و دامنه عرضه باید بلافاصله از طریق سامانه بنیاد اعلام و مراحل تایید مجدد آن طی شود.

تبصره ۳: موسسات فرهنگی تک منظوره بازی های رایانه ای برای دریافت مجوز نشر بازی رایانه ای نیاز به ارائه مدارک مندرج در بندهای ۳-۴-۵ ماده ندارند.

مراحل دریافت مجوز بازی رایانه ای ایرانی به غیر از بازی موبایل به شرح زیر است:

تکمیل فرم درخواست صدور پروانه انتشار بازی رایانه ای ایرانی در سامانه توسط متقاضی
بارگذاری مدارک مالکیت ناشر یا ۷۰۰ مورد مجوز تولید
تکمیل تعهدنامه اصالت اثر و عدم کپی برداری از بازی‌های رایانه‌ای خارجی و به طور کلی رعایت حقوق مادی و معنوی بازی رایانه ای توسط متقاضی
کنترل اطلاعات ارائه شده و رده بندی سنی بازی های رایانه ای توسط بنیاد
بارگذاری طرح پیشنهادی بسته بندی بازی رایانه ای توسط متقاضی
بررسی نهایی و حسب مورد صدور پروانه انتشار بازی رایانه ای برای متقاضی توسط بنیاد یا اعلام نواقص موجود از طریق سامانه

در پایان از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم. موسسه حقوقی فکر برتر برترین مجموعه ارائه دهنده خدمات ثبتی در کشور. 42143-021

واحدهای ثبتی

تغییرات: 09129352517
تاسیس: 09128578441
عمان: 09128330765
برند: 09129350317
کارت بازرگانی: 09120907459
کد اقتصادی و ارزش افزوده: 09128348466
طرح صنعتی: 09128394102
اختراع و دانش بنیان: 09128579331

تماس با ما

جردن بالاتر از اسفندیار پ۱۴۱ طبقه سوم (جهت مراجعه حضوری)
تهران، خیابان فاطمی، روبروی سازمان آب، پلاک 223، ساختمان فکر برتر
تلفن: 42143-021
021-42017
021-42037000
09128330765

بهینه سازی و سئو توسط شرکت سئو ایران