ثبت شرکت در نیشابور - 5.0 از 5 بر اساس 2 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

- آیا شهر نیشابور برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت  مناسب است ؟
- انواع شرکت های قابل ثبت در نیشابور کدامند ؟
-  ثبت شرکت در نیشابور به چه مدارکی نیاز دارد ؟
- برای ثبت شرکت در نیشابور چه مراحلی را باید طی کرد ؟
در این نوشتار سعی شده است تا به سوالات شما در مورد ثبت شرکت در شهر نیشابور پاسخ داده شود.
شهرستان نیشابور یکی از شهرستان های استان خراسان رضوی است. شهر نیشابور مرکز این شهرستان است. شهرستان نیشابور پس از شهرستان مشهد با جمعیتی نیم میلیون نفری به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان رضوی شناخته می شود .
امروزه شهرستان نیشابور یکی از فعال ترین شهرهای استان خراسان رضوی در صنعت و اقتصاد است و دومین قطب صنعتی استان خراسان رضوی به شمار می رود.
با عنایت به وجود زیربناهای مورد نیاز سرمایه گذاری و زمینه های مناسب فرهنگی اجتماعی در شهرستان نیشابور، امکان استقرار صنایع در سطح ملی – منطقه ای در این شهرستان فراهم می باشد. این شهرستان با نرخ مشارکت های اقتصادی 9/41 درصد و دارا بودن 435 واحد صنعتی با سرمایه گذاری بالغ بر 21121 میلیارد ریال زمینه اشتغال 15000 نفر را فراهم نموده است.
در این شهرستان دو شهرک صنعتی ، یک ناحیه صنعتی فعال و یک ناحیه صنعتی در دست ساخت وجود دارد و همچنین دومین فولادسازی عظیم شرق کشور در دست اجراست.
با توجه به مهیا بودن بستر مناسب سرمایه گذاری در نیشابور،  با ثبت شرکت در این شهرستان می توان از مزایای متعددی بهره مند شد . از جمله این مزایا می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
- رسمی شدن کسب و کار و حمایت قانون
- اخذ و اعطای نمایندگی رسمی
- جلب اعتماد بیشتر مشتریان و شرکت ها جهت تعامل
- دریافت جوازها
- امتیازات اعتبارات وام تسهیلات
- امکان حضور در مناقصات و مزایدات
- بهره مندی از معافیت های مالیاتی دارایی با توجه به نوع فعالیت

  • انواع شرکت های قابل ثبت در نیشابور کدامند ؟

برای ثبت شرکت در نیشابور ابتدا باید نوع شرکت خود را مشخص کنید تا ببینید چه شرکتی مناسب کسب و کار شما می باشد.به طور کلی 7 نوع شرکت تجاری وجود دارد که عبارت است از :
1- شرکت های سهامی ( به موجب ماده 4 لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب 24/12/1347 شرکت سهامی به دو نوع شرکت سهامی عام و خاص تقسیم می شود.)
2- شرکت تضامنی
3- شرکت با مسئولیت محدود
4- شرکت مختلط غیر سهامی
5- شرکت مختلط سهامی
6- شرکت نسبی
7- شرکت تعاونی تولید و مصرف
هر یک از این شرکت ها برای اهداف خاصی شکل یافته اند، به همین جهت اگر انواع آن ها را درست بشناسیم ، بهتر می توانیم به هدفی که با ثبت شرکت قصد رسیدن به آن را داریم دست پیدا کنیم . در ذیل به معرفی این شرکت ها می پردازیم.
شرکت سهامی خاص : شرکت سهامی خاص یک شرکت تجاری است که سرمایه آن در هنگام تاسیس از یک میلیون ریال کمتر نخواهد بود و به قطعات سهام تبدیل می شود. مسئولیت هر یک از صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست. تمام سرمایه آن باید به وسیله موسسین تاسیس گردد و تعداد شرکای آن نباید کمتر از 3 نفر باشد.
شرکت سهامی عام : شرکت سهامی عام شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده است. سرمایه ای که موسسین آن قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین کرده اند.
شرکت با مسئولیت محدود : شرکت با مسئولیت محدود چنین تعریف شده است : شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون این که سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت است .
شرکت تضامنی : برابر ماده 116 قانون تجارت شرکت تضامنی شرکتی است که بین دو یا چند نفر تحت اسم مخصوصی برای امور تجاری با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود و در صورتی که دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض آن کافی نباشد، هر یک از شرکاء مسئول پرداخت تمام قروض شرکت خواهد بود و منظور از مسئولیت تضامنی همین است و به این جهت گفته می شود در شرکت تضامنی اعتبار و شخصیت شرکاء در تشکیل شرکت دخالت دارد و تادیه دیون و تعهدات شرکت به عهده آن هاست و لذا در اسم شرکت تضامنی باید عبارت ( شرکاء تضامنی ) و لااقل اسم یکی از شرکاء ذکر شود و هرگاه اسم شرکت مشتمل بر اسامی تمام شرکاء نباشد باید بعد از اسم شریک یا شرکایی که ذکر شده است عبارتی از قبیل شرکاء  و یا براداران قید گردد.
شرکت نسبی : طبق ماده ی 183 قانون تجارت «شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجارتی در تحت اسم مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت سرمایه ای است که در شرکت گذاشته است» لذا در این نوع شرکت مسئولیت شرکا به نسبت سرمایه شان می باشد.
شرکت مختلط سهامی: بنا به تعریف ماده 162 قانون تجارت شرکت مختلط سهامی شرکتی است که در تحت اسم مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود.
شرکت مختلط غیرسهامی : به موجب ماده 141 قانون تجارت : " شرکت مختلط غیرسهامی، شرکتی است که برای امور تجاری، تحت اسم مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود، بدون انتشار سهام تشکیل می شود. شریک ضامن، مسئول کلیه قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت پیدا شود. شریک با مسئولیت محدود کسی است که مسئولیت او فقط تا میزان سرمایه ای است که در شرکت گذاشته و یا بایستی بگذارد. در اسم شرکت باید عبارت ( شرکت مختلط ) و لااقل اسم یکی از شرکای ضامن قید شود ".
شرکت تعاونی : شرکت  تعاونی شرکتی است متشکل از اشخاص حقیقی و یا حقوقی که به منظور رفع نیازمندی های مشترک و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی شرکاء از طریق خودیاری و کمک متقابل و همکاری آنان و تشویق به پس انداز تشکیل می شود.

  • مدارک و اطلاعات لازم جهت ثبت شرکت در نیشابور :

- کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضای هیات مدیره و مدیران
- گواهی عدم سوء پیشینه
- امضای اقرارنامه عدم اشتغال در سازمان های دولتی توسط کلیه اعضای هیات مدیره
- مدارک تحصیلی مورد نیاز برای موضوعاتی که نیاز به مدرک تحصیلی دارند.
- مجوز فعالیت برای موضوعاتی که ملزم به ارائه مجوز می باشند.
- انتخاب اسامی مورد نظر برای شرکت به ترتیب اولویت
- تعیین موضوع فعالیت شرکت
- آدرس محل فعالیت شرکت
- مشخص کردن میزان سرمایه شرکت
- مشخص کردن سهامداران و میزان سهام آن ها
- مشخص کردن صاحبان امضاء در شرکت
- تعیین اساسنامه، شرکتنامه و تقاضانامه

  • مراحل ثبت شرکت در نیشابور

1- تهیه مدارک لازم از قبیل شناسنامه و کارت ملی و گواهی سوء پیشینه
2- مراجعه به سامانه اداره کل ثبت شرکت ها و ثبت نام و تکمیل اطلاعات فرم های مورد نظر
3- سپس نام شرکت را در فرم نام و شخص حقوقی به ترتیب اولویت 5 نام انتخاب کنید تا یکی از بین آن ها تایید شود.
نام شرکت باید شرایط ذیل را داشته باشد :
- دارای ریشه فارسی باشد . یعنی در فرهنگ لغات دهخدا یا معین موجود باشد.
- تکراری نباشد و قبلاَ به ثبت نرسیده باشد. به صورت حروف باشد. سه سیلابی باشد.
- از اسمی خاص نباشد.
- از اسامی شعرا و دانشمندان و کاشفان معاصر نباشد.
- مخالف شئونات اسلامی و نظم عمومی و اخلاق حسنه نباشد.
- باعث فریب افکار عمومی نشود.
نکته : نام های انتخاب شده حتی با سند رسمی قابل انتقال به غیر نمی باشد.
4- سپس مدت و موضوع فعالیت، نشانی شرکت و سرمایه شرکت قید شود.
5- گام بعدی مشخص کردن سمت سمت و نام شرکا و سهام هر یک از آن هاست. همچنین اگر شرکت شعبه ای دارد باید مشخصات آن معرفی گردد.
6- در آخر پس از تایید اطلاعات باید اساسنامه و شرکتنامه را در سایت بارگذاری کنید.
7- اساسنامه و شرکتنامه پیش فرض هایی دارند که باید آن ها را پر کنید و سپس تصویر برابر اصل شده آن ها را در سایت بارگذاری نمایید.
8- بعد از انجام این مراحل باید منتظر باشید تا اداره ثبت شرکت ها از شما بخواهد مدارک را برای آن ها ارسال کنید.
9- اقدام آخر بعد از تایید تمام مدارک شماره ثبت شرکت داده می شود و باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی چاپ کنید. در آگهی باید اطلاعاتی در مورد نام شرکت، نوع فعالیت مدت و اطلاعاتی از این دست را مطرح کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان تخصصی ، با همکاران ما در ثبت شرکت فکر برتر تماس حاصل نمایید.
" گروه فکر برتر "
مجموعه ای متشکل از برترین متخصصان با بهره گیری از
خدمات بهینه

تماس با ما

خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90
تلفن: 42143-021
ایمیل:info@companyregister.ir
021-42017
021-42037000