اتاق بازرگانی ایران و چین

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

چین دارای دومین اقتصاد بزرگ جهان و یک بازیگر اصلی در اقتصاد جهانی است که رشد اقتصادی آن همچنان ادامه دارد.با وجود اقتصاد در حال رشد چین و ضرورت گسترش روابط تجاری با این کشور، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران،پس از تفاهم به عمل آمده با شورای توسعه تجارت خارجی چین در تاریخ 29/9/80 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود. نحوه ی شکل گیری اتاق های مشترک به این صورت است که عده ای از علاقه مندان به فعالیت تجاری با یک کشور از اتاق تقاضا می کنند که بین دو کشور شورای اتاق مشترک تشکیل گردد. هدف از راه

اندازی اتاقهای مشترک تسهیل روابط تجاری بین دو کشور است. اتاق ها سعی در گسترش سطح روابط بین بازرگانان  دو طرف از روش های مختلف مانند برگزاری سمینارها و شرکت در نمایشگاهها دارند.

 ثبت شرکت در اهواز -

ثبت شرکت در ارمنستان - 

به موجب ماده ی 1 اساسنامه ی اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین،اتاق بازرگانی ایران و چین،موسسه ای غیرتجاری و غیرانتفاعی است که برای توسعه بازرگانی و روابط اقتصادی و صنعتی بین ایران و چین تاسیس یافته و هیچگونه مقاصد انتفاعی ندارد.اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین با توجه به ماده پنج قانون اتاق بازرگانی،صنایع و معادن جمهوری اسلامی ایران مصوب 5/12/1369 وابسته به اتاق ایران است.معهذا در قبال اعمال خود دارای مسئولیت حقوقی مستقل می باشد.این اتاق دارای تابعیت ایرانی است که مرکز آن در تهران –ایران می باشد.وفق ماده ی 2 اساسنامه،هیات مدیره در تعیین و تغییر مرکز اتاق در سطح شهر تهران دارای اختیارات تام است و هرگونه تغییر محل را در روزنامه کثیرالانتشار منتخب،آگهی خواهد کرد.مدت فعالیت اتاق از تاریخ تشکیل نامحدود است.
اتاق دارای مهری به زبان فارسی و انگلیسی به نام اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین است.در چارچوب قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و کشور چین،اتاق می تواند بر حسب ضرورت و با تصویب هیات مدیره شعب و یا نمایندگی و یا نمایندگی هایی در کشور چین تاسیس کند.تاسیس دفتر و یا شعبه در خارج از کشور با هماهنگی اتاق ایران صورت می پذیرد.
کلیه ی اشخاص حقیقی و حقوقی که مفاد اساسنامه مذکور را بپذیرند،با رعایت ضوابط و آیین نامه مربوطه می توانند به عضویت اتاق درآیند.اعضای ایرانی اتاق باید قبلاَ به عضویت اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران با حداقل سه سال سابقه پذیرفته شده و یا کارت معتبر اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران را داشته باشند.(در موارد استثنا با تصویب هیات مدیره عضویت قطعی می گردد).
عمده ترین اقدامات اتاق ایران و چین
_ آشنایی بیشتر شرکتهای چینی و ایرانی.
_ راهنمایی اعضای اتاق با تجارت با چین.
_ راههای برقراری روابط تجاری را پیش پای اعضا قرار می دهند.

اهداف و وظایف اتاق بازرگانی ایران و چین
در اجرای اهداف پیش بینی شده در اساسنامه اتاق بازرگانی ایران و چین،اتاق به امور ذیل مبادرت می کند:
_ جمع آوری و بررسی اطلاعات آماری سودمند در رابطه با مسایل بازرگانی، صنعتی و اقتصادی در کشور و قرار دادن اطلاعات در اختیار متقاضیان ایرانی وچینی.
_ترویج مبادله های هیات های نمایندگی بازرگانی،صنعتی و اقتصادی بین ایران و چین
_ همکاری با سازمانها و و مقامات صلاحیتدار ایران و چین در انجام اموری که هدف از آنها تشویق توسعه روابط بازرگانی و اقتصادی بین دو کشور است.
_ تشکیل سمینارها، کنفرانسها و سخنرانی ها در رابطه با مسایل بازرگانی و توسعه ی روابط صنعتی و اقتصادی و انتقال تکنولوژی بین آنها.
_ فراهم آوردن زمینه های سرمایه گذاری صنعتی و بازرگانی در کشور و مشارکت در برپایی و اداره نمایشگاهها و بازارها، کمک به مؤسسات، سازمانها و اشخاص حقیق و حقوقی ایرانی و چینی.
_ حل اختلافات ناشی از روابط بازرگانی، اقتصادی و صنعتی بین اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و چینی.
_ انتشار نشریه اطلاعاتی در زمینه های اقتصادی و صنعتی و خدمات فنی و مهندسی در کشور حاوی قوانین، مقررات بازرگانی، صنعتی آنها.
وفق ماده ی 13 اساسنامه،هیات مدیره می تواند به یکی از علل ذیل به عضویت اعضای اتاق خاتمه دهد:
_عدم پرداخت حق عضویت
_فوت شخص حقیقی یا انحلال شخص حقوقی عضو اتاق
_عدم رعایت مقررات اساسنامه و مصوبات مجامع عمومی و هیات مدیره و نادیده گرفتن مصالح و شئون اتاق و عدم توجه به تذکرات هیات مدیره در این مورد
_عدم تمدید کارت عضویت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران
_اعلام رسمی مقامات قضایی
نکته:
1-تصمیم هیات مدیره در مورد خاتمه عضویت فطعی است.
2-خاتمه عضویت مجوزی برای استرداد حق عضویت پرداخت شده نمی باشد.
ارکان اتاق بازرگانی ایران و چین
_ مجامع عمومی ( عادی و فوق العاده)
مجمع عمومی عادی سالانه، سالی یکبار ظرف مدت چهار ماه بعد از پایان سال مالی و در صورت لزوم به صورت فوق العاده تشکیل می شود.
_ هیأت مدیره
هیأت مدیره توسط مجمع عمومی عادی برای سه سال انتخاب می شود که مرکب از یازده عضو است که نه عضو اصلی   و دو عضو آن علی البدل می باشد و انتخاب مجدد اعضای هیأت مدیره بلامانع است.
_ بازرسان
مجمع عمومی عادی سالانه برای هر سال مالی یک نفر را به عنوان بازرس اصلی و یک نفر را به عنوان بازرس علی البدل انتخاب می کند. بازرس اصلی اتاق، گزارش خود را در رابطه با اقدامات مالی اتاق، حداکثر 45 روز بعد از پایان سال مالی جهت طرح و تقویت در مجمع عمومی عادی سالانه به هیأت مدیره تسلیم می کند.
عضویت در اتاق مشترک به ویژه اتاق بازرگانی ایران و چین برای فعالان تجاری دارای مزایای بسیاری است. آگاهی از ضوابط و مقررات این اتاق،از جمله ضروریات عضویت در این اتاق است.جهت کسب اطلاعات لازم در این زمینه تماس با وکلاء و مشاوران متخصص موسسه حقوقی فکربرتر مناسب ترین و سریع ترین راه برای دستیابی به خواسته های تجاری شماست. مشاورین حقوقی ما با تسلط کاملی که به قوانین و اصول حقوقی در این رابطه دارند،می توانند به شما کمک کنند تا تصمیمات صحیح تری اتخاذ نمایید.
با ارائه خدمات حرفه ای کارآمد، در خدمت شما عزیزان هستیم.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به یکی از طرق ذیل ارتباط برقرار فرمایید:

  • شماره تماس:42143-021
  • سامانه ی پیامکی: 100042143
  • تماس با متخصصین فکر برتر از طریق شماره های مندرج در سامانه
  • سامانه ی تخصصی ثبت شرکت فکر برتر http://companyregister.ir
  • پست الکترونیکی به نشانی info@ companyregister.ir

آدرس:خیابان ولیعصر،تقاطع نیایش،بلوار اسفندیار،پلاک 90

واحدهای ثبتی

تغییرات: 09129352517
تاسیس: 09128578441
عمان: 09128330765
برند: 09129350317
کارت بازرگانی: 09120907459
کد اقتصادی و ارزش افزوده: 09128348466
طرح صنعتی: 09128394102
اختراع و دانش بنیان: 09128579331

تماس با ما

جردن بالاتر از اسفندیار پ۱۴۱ طبقه سوم (جهت مراجعه حضوری)
تهران، خیابان فاطمی، روبروی سازمان آب، پلاک 223، ساختمان فکر برتر
تلفن: 42143-021
021-42017
021-42037000
09128330765

بهینه سازی و سئو توسط شرکت سئو ایران