ثبت شرکت و 5 نکته برای جلوگیری از اشتباهات رایج در آن - 5.0 از 5 بر اساس 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

هر گاه دو یا چند نفر به منظور انجام امور تجاری با تسهیم سرمایه و ترسیم نحوه تقسیم سود و زیان طبق مفاد قرارداد، تفاهم نمایند فعالیت آن ها یک شرکت تجاری را تشکیل داده است. به عبارت دیگر هرگونه عملیات تجاری ناشی از تودیع سرمایه شرکاء که طبق قرارداد با تقسیم سود و زیان همراه باشد مشمول فعالیت شرکت تجاری است.
شرکت تجاری که دارای شخصیت مستقل از شرکاء می باشد، در موقع تاسیس باید به اداره ثبت اعلام گردد تا در دفاتر ثبت شرکت ها ثبت گردد و تاسیس شرکت به اطلاع عموم برسد. اگر در ثبت شرکت تعلل شود، موسسان و مدیران شرکت نمی توانند وجود شرکت را رسماَ تایید کنند.

از دانستنی های ثبت شرکت معماری چه می دانید - 5.0 از 5 بر اساس 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

واژه معماری ، در زبان عربی از ریشه " عمر " به معنای عمران آبادی و آبادانی است. لغت نامه دهخدا ، معماری را اینگونه معنا کرده است : بنایی ، علم بنایی و شغل معمار ، آبادانی و آبادسازی. معمار صیغه مبالغه بوده به معنای بسیار عمارت کننده یا آن که عمارت کند و موجب رونق و تعالی شود، آمده است.
کلمه معماری Architecture ریشه در واژه یونانی Architektonike دارد که به معنای ساختن ویژه و هدایت شده است. آرخین Arkhin به معنای هدایت کردن و اداره کردن است.
بنابراین معماری ، سبک طراحی و شیوه ساخت و ساز ساختمان ها است. برای معماری تعریف های دیگری نیز بیان شده است.

ثبت شرکت و تغییرات آن وظیفه کیست - 5.0 از 5 بر اساس 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

شرکت تجاری عبارت است از سازمانی که بین دو یا چند نفر تشکیل می شود که در آن هر یک سهمی به صورت نقد یا جنس یا کار خود در بین می گذارند تا مبادرت به عملیات تجاری نموده و منافع و زیان های حاصله را بین خود تقسیم کنند.
این دسته از شرکت ها ، برای آنکه در مقابل اشخاص ثالث نیز اعتبار داشته باشد، باید رسماَ ثبت شده و به اطلاع عموم برسد. تقاضای ثبت شرکت باید از طرف مسئولان امور شرکت یعنی مدیران شرکت به عمل آید. لذا مدیران شرکت می بایست این کار را طبق مقرراتی که از طرف اداره ثبت شرکت ها تهیه شده است، تقاضا کنند و خلاصه شرکتنامه و منضمات آن را در روزنامه رسمی و یکی از جراید کثیرالانتشار مرکز و شعب شرکت آگهی نمایند.
بعد از ثبت و آگهی ، شرکت تجاری نسبت به شرکاء و صاحبان سهام اعتبار داشته و می تواند رسماَ عملیات خود را شروع کند.

ردیف نخست شرکت های ثبت شده در ایران به چه نوع قالبی اختصاص دارد - 5.0 از 5 بر اساس 2 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

 در عصر کنونی، در همه کشورهای جهان عمده فعالیت های بخش های مختلف اقتصادی، تجاری ، صنعتی و غیره در قالب شرکت های تجاری انجام می پذیرد .
سرعت پیشرفت صنایع مختلف و نقش حمل و نقل زمینی ، دریایی و هوایی در مبادلات بین المللی و همچنین گسترش دامنه تجارت بین المللی از عوامل به وجود آمدن و گسترش شرکت های تجاری به شمار می آیند. زیرا فعالیت های تجاری فوری نمی تواند پاسخگوی نیازهای اقتصادی و تجاری جوامع پیشرفته گردد، بلکه اشخاص حقیقی با به هم پیوستن و در اثر به وجود آوردن شرکت های تجاری، که قانون به آن شرکت ها شخصیت حقوقی اعتبار نموده است ، خواهند توانست در برآورد نیازهای جوامع نقشی به سزا داشته باشند.

تفاوت های قانونی ثبت شرکت های تجاری با ثبت اسناد را بشناسید - 5.0 از 5 بر اساس 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

قانون مجموعه ای از دستوالعمل هاست که از سوی مجموعه ای از موسسات به اجرا گذاشته می شود و به عنوان میانجی در پیوندهای اجتماعی بین مردم عمل می کند. قوانین و مقررات در هر کشوری از جمله ایران ، در جهت حفظ و حراست از امنیت و حقوق افراد آن جامعه وضع می شود.
با دگرگونی در روابط اقتصادی و اجتماعی و توسعه روابط در زمینه های مختلف و گسترش داد و ستد ، لزوم تعیین حد و حدود قانونی اشخاص و حراست از دارایی و حقوق آنان و ثبت و نگهداری آن ، امر بسیار مهمی است که بر روند زندگی افراد نیز تاثیر می گذارد.

تماس با ما

خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90
تلفن: 42143-021
ایمیل:info@companyregister.ir
021-42017
021-42037000