در واقع اصطلاح شرکت های تخصصی برای مجموعه هایی که برای فعالیت های خاص مانند شرکت های پیمانکاری، مهندسی، بازرگانی و شرکت های مشابه این می باشد، استفاده می شود. در رابطه با چگونگی ثبت شرکت های تخصصی نیز باید گفت که ثبت این شرکت ها تفاوت چندانی با دیگر شرکت ها ندارد و تنها تفاوت آن دراین نکته است که در هنگام ثبت این شرکت ها در اساسنامه می بایست به واژگانی مانند تولیدی یا خدماتی اشاره گردد. (توجه داشته باشید که استفاده از این اسامی در نام شرکت نیز الزامی است). البته توجه داشته باشید که طبعا هرگونه مجوز و مدارک لازم برای هریک از این موضوعات نیز می بایست ارائه گردد.

انواع شرکت های تخصصی عبارتند از:

شرکت تولیدی:
این مجموعه ها در واقع با موضوع تولید یا فرآوری فعالیت می نمایند .
تولید در علم اقتصاد به معنی تهیه کالا و خدمات مورد نیاز با استفاده از منابع و امکانات موجود است.به بیانی دیگرتولید عبارت است از ''هرگونه فعالیت وکار (صرف انرژی) که عنصر یا عناصری ازطبیعت را به مصرف انسان نزدیک تر کند''.

شرکت فنی مهندسی:
این مجموعه ها معمولا توسط مهندسان به منظور انجام پروژه های مهندسی و صنعتی به ثبت می رسد. جهت ثبت این شرکت ها مخصوصا در قالب با مسئولیت محدود نیازی به ارائه مدارک تحصیلی نمی باشد و مدارک تحصیلی هنگامی می بایست ارائه گردد که این نوع از شرکتها قصد گرفتن رتبه یا گرید را داشته باشند. روند ثبت شرکت فنی و مهندسی نیز بسته به نوع آن متفاوت می باشد.

شرکت بازرگانی:
شرکت های تجاری یا شرکت بازرگانی، شرکتی است که بین دو یا چند نفر، به منظور تحصیل سود با نام مخصوص، تحت عنوان یکی از شرکت های مذکور در قانون تجارت با رعایت مقررات مربوط، تشکیل و به ثبت می رسد.

شرکت پیمانکاری:
پیمانکاران اشخاص حقیقی و یا حقوقی هستند که قرار دادی را با افراد حقیقی و یا حقوقی جهت انجام اموری از قبیل: تهیه، حمل، نصب، ساخت، اجرا و...) منعقد می نمایند و بر اساس این قرار داد مسئولیت آن را به عهده می گیرد. این شرکتها با توجه به بررسی میزان توانایی های شرکت اعم از تعداد نفرات و سوابق آنها، تجربه کاری و توان مالی رتبه بندی می شوند و رتبه و گرید پیمان کاری کسب می نمایند.

شرکت خدماتی:
شزکت های خدماتی در واقع بزرگترین دسته شرکت های قابل ثبت در ایران هستند. این مجموعه ها، خدماتی مانند نظافت و پاک سازی منازل مسکونی هتل ها آپارتمان و شرکت ها ، باربری، تعمیر وسایل منزل و تعمیر و شستشوی انواع ماشین آلات کشاورزی و صنعتی و... را ارائه می نمایند.

شرکت ساختمانی و عمرانی:
شرکت پیمانکاری عمرانی و ساختمانی مجموعه هایی هستند که برای انجام کارهای ساختمانی و یا تاسیساتی و یا تجهیزاتی به صورت شرکت به ثبت رسیده و فعالیت می نمایند. توجه داشته باشید که شرکت های تخصصی می توانند در تمامی قالب های تجاری اعم از این موارد ذیل به ثبت برسند:
1.شرکت سهامی
2.شرکت با مسئولیت محدود
3.شرکت تضامنی
4.شرکت مختلط غیر سهامی
5.شرکت مختلط سهامی
6.شرکت نسبی
7. شرکت تعاونی تولید و مصرف

چنانچه اشاره گردید، شرکت های تخصصی می توانند در قالب های متفاوت تجاری به ثبت برسند. لبته برخی از این موضوعات فعالیت، دارای قوانین خاص خود هستند. مواردی مانند اخذ گرید برای شرکت های پیمانکاری که در اینگونه شرکت ها می بایست در انتخاب اعضای شرکت دقت کافی مبذول گردد چرا که افراد در این شرکت ها می توانند برای گرید شرکت امتیاز آور باشند.

فکر برتر برترین مجموعه ارائه دهنده خدمات ثبتی در ایران. 42143-021

تماس با ما

تهران ، میدان ونک ، خیابان خدامی ، خیابان آفتاب ، نبش کوچه هشتم ، پلاک 34
تلفن: 42143-021
021-42017
021-42037000

طراحی سایت توسط دارکوب