آشپزخانه های صنعتی اماکنی هستند برای آماده سازی غذا، با این تفاوت که در آشپزخانه های خانگی غذا در مقیاس افراد خانواده تهیه می گردد و در آشپزخانه های صنعتی در مقیاس های وسیع تری مانند هتل ها، رستوران ها، فست فود ها، کترینگ ها و... که این تفاوت و چندین برابر بودن سطح خدمات رسانی در این مراکز، موجب نیاز به تجهیزاتی کامل تر و متفاوت از تجهیزات آشپزخانه های خانگی شده است.

با توجه به این نیاز، صنعت گران و تولید کنندگان چنین محصولاتی اقدام به تولید محصولاتی مختص آشپزخانه های صنعتی نموده اند، چرا که با محصولات خانگی نمی توان پاسخگوی ارائه چنین خدماتی بود.

همچنین با توجه به تنوع و گستردگی بازار استفاده از این محصولات مجموعه های بسیاری خدمات تجهیز آشپزخانه های صنعتی را به مراکزی مانند هتل ها، رستوران ها، بیمارستان ها، برخی از ادارات و سازمان ها و... ارائه می نمایند. بنابراین جهت حضور مناسب در چنین بازاری ثبت برند یا معادل فارسی آن علامت تجاری بسیار ضروری می باشد.

برند یا علامت تجاری در واقع عبارت است از هرگونه طرح، نقش، حرف، نشانه، رنگ و یا ترکیبی از اینها که معرف محصول یا خدمتی به مخاطبین آن باشد و برای آن محصول یا خدمات وجه تمایز ایجاد نماید. استفاده از برند در حسن شهرت مجموعه ها تأثیر بسزایی دارد و از سویی عدم ثبت قانونی آن می تواند امکان سوء استفاده و جعل را برای افراد سود جو فراهم نماید.

در دنیای امروز و بازار های پر رقابت آن، با توجه به اهمیت تبلیغات، ثبت یک برند مناسب می تواند بزرگترین ابزار تبلیغاتی یک مجموعه باشد تا مخاطبین، محصولات یا خدمات مد نظر خود را با نام و نشانی خاص در خاطر بسپارند.

برند تجهیزات آشپزخانه صنعتی را می توان با مراجعه به سامانه معرفی شده از سوی سازمان مالکیت های معنوی به آدرس https://iripo.ssaa.ir و پیگیری مراحل این سامانه به ثبت رساند.

توجه داشته باشید که علاوه بر قوانین رایج ثبت برند، مهمترین نکته ای که می بایست در انتخاب برند در نظر داشته باشید، عدم تکراری بودن آن می باشد. بدین معنا که کسی نمی تواند برند یا علامت تجاری را که توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد را به ثبت برساند (به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری که دارای شباهت گمراه کننده با یک علامت تجاری ثبت شده باشد نیز امکان پذیر نمی باشد.)

متقاضی ثبت برند تجهیزات آشپزخانه های صنعتی می تواند از افراد حقیقی و یا حقوقی باشد که در ادامه به مدارکی که می بایست توسط این افراد جهت ثبت برند ارائه گردد اشاره می نماییم:

مدارک مورد نیاز در صورتی که متقاضی ثبت برند تجهیزات آشپزخانه صنعتی شخص حقیقی باشد:

-مدارک هویتی متقاضی اعمم از کارت ملی و شناسنامه
-معرفی اقامتگاه قانونی و کد پستی
-آدرس الکترونیکی متقاضی
-شماره تماس
-تصویر علامت تجاری ( نوشتاری یا لوگو)در اندازه 10 در 10 سانتی متر
-لیست از پیش تعیین شده ی کالا و خدمات مدنظر
-مجوز صادره از مرجع صالح جهت فعالیت (جواز تاسیس، جواز کسب، جواز بهره برداری و…)
-ارائه کارت بازرگانی در صورتی که برند از حروف زبان های بیگانه استفاده شده باشد.
-ارائه وکالتنامه رسمی در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می گیرد.

مدارک مورد نیاز در صورتی که متقاضی ثبت برند تجهیزات آشپزخانه صنعتی شخص حقوقی باشد:

-ارائه روزنامه رسمی تاسیس شرکت
-ارائه روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت(در صورت وجود تغییرات)
-تصویر مدارک هویتی مدیرعامل
-تصویر لوگو و یا علامت و برند در اندازه مشخص(10 در 10 سانتی متر)
-مجوز فعالیت شرکت در موضوعی که قصد ثبت برند راجع به آن را دارند.(در صورت مجوزی بودن موضوع فعالیت )
-تعیین و معرفی طبقات بین المللی کالا و خدمات مدنظر که قصد ثبت برند در آن را دارند.
-ارائه کارت بازرگانی در صورتی که برند از حروف زبان های بیگانه استفاده شده باشد.
-ارائه وکالتنامه رسمی در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می گیرد.

توجه داشته باشید که برند به ثبت رسیده به مدت ده سال در مالکیت صاحب آن می باشد و این مدت پس از اتمام ده سال با درخواست صاحب برند قابل تمدید است.

مجموعه بزرگ حقوقی فکر برتر با در اختیار داشتن کادری مجرب جهت ارائه انواع خدمات ثبتی از جمله ثبت برند در خدمت شما عزیزان می باشد. مشاوره رایگان: 42143-021

تماس با ما

تهران ، میدان ونک ، خیابان خدامی ، خیابان آفتاب ، نبش کوچه هشتم ، پلاک 34
تلفن: 42143-021
ایمیل:info@companyregister.ir
021-42017
021-42037000

طراحی سایت توسط دارکوب